Jackie Decker

Něco o mě: Psaní je smysl mého života. Věnuji se mu již od deseti let. Většinou próza, zřídka poezie. Převážně žánry, sci-fi, fantasy a horor, jeden čas i hojně fanfikce, plus nějaké to tajemno, či něco ze života. Jsem milovnicí detektivek, ale neumím je psát. Nejsem zastánkyní dobrých konců, ale umím si je užít jako čtenářka. Co opravdu nemám ráda jsou postavy, které působí hluše jako bezcharakterní loutky stvořené pouze proto, aby s nimi autor mohl dle libosti manipulovat. Ráda hraji RP a potrpím si na psychologii postav. V jádru jsem romantička, ale na postavy které hraji jsem masochistka, postavám svých příběhů se však neváhám chovat sadisticky. Snažím se aby mé charaktery byly uvěřitelné, a mé příběhy aby byly čtivé, měli spád, děj a hlubší myšlenku.

Literární historie:

Má díla:

V roce 2003 jsem se s Povídkou Slunce Mlhoviny umístila v literární soutěži O Cenu Karla Čapka na 33.místě z celkových 54. v kategorii Dlouhá povídka.

V roce 2004 jsem se s Povídkou Zločin a trest umístila v soutěži Závislosti a já na téma: Je či není vražda na tyranu zločinem; pro všechny Střední školy a odborná učiliště České republiky, na 2. místě.

V roce 2006 jsem se s Povídkou Prach hvězd umístila v soutěži O Cenu Karla Čapka na 25.místě z celkových 37 v kategorii Dlouhá povídka. A v tomto roce se i třem mým básním dostalo té cti, aby byly recitovány opravdovými básníky v rádiovém pořadu Zelené peří, na stanici Český rozhlas 2.

V roce 2012 jsem se s Povídkou Jako duch umístila v 8.kole literární soutěže na literárním serveru Pište povídky na 3. místě.

V roce 2013 jsem se s povídkou PJ-kou poprvé účastnila soutěže na serveru Libres.cz a umístila se na 29. místě ze 39 soutěžních děl.

V roce 2016 mi vyšla povídka Případ ukradeného snu v rámci Armigerského sborníku yaoi povídek a české mangy. Rovněž byly otištěny mé recenze na dvě yaoi mangy v magazínu Fujoshi. V říjnovém čísle Magazínu Fujoshi pak byly otištěny tři mé články: Jak „dobře“ napsat špatnou sci-fi, Roleplay a sci-fi světy a Láska robotů; a jedna recenze na OEL. V povídkové příloze pak spatřila světlo světa 1. kapitola mé nové sci-fi série JÁ – Člověk.

V roce 2017 vyšly mé recenze na mangy Seven Days, Interval, Devil’s Honey, Ginger Honey, Houkago no Love Call a manhwu Blood Bank v 2. čísle magazínu Fujoshi Rovněž byl v tomtéž magazínu otištěn můj Článek Ze školních lavic, Utrpení (nejen) pro autory. A povídka Ruka, která vládne mečem vyšla v povídkové příloze 2. čísla magazínu Fujoshi. Má povídka Ve tři ráno se umístila v literární soutěži O Stříbřitělesklý halmochron na 18. místě z 26 soutěžních prací. A pod záštitou nakladatelství Skleněný můstek mi formou e-booku vyšla novela Nepoznané proroctví. Bylo vydáno i 30 ks tištěné verze z nichž některé budou k nalezení v knihovnách, jiné skoupili přátelé, kamarádi a známí i s podpisem a věnováním.

– V roce 2018 jsem s spovídkou Za zavřenými dveřmi neuspěla a s povídkou Bestie zaujala v literární soutěži Tovaryši kalamáře, pořádanou nakladatelstvím Gorgona. V soutěži Lirerání vysočina jsem s povídkou Na rozhranní světů ani nezaujala natolik, aby mi bylo uděleno čestné uznání za účast. V soutěži O Stříbřitělesklý Halmochron jsem se s povídkou 2100 umístila na 23. místě ze 36. V soutěži Žoldnéři fantasie jsem se s povídkou Hrobka umístila na 30. ze 37 míst.

 – V roce 2020 – jsem se s povídkou Lístek přání bohužel neumístila v soutěžři „O první brk“ nakladatelství BRK. Moje povídka se tedy do sborníku „Adventní kalendář“ nedostala. Zato mi byl dopřán rozhovor v rádiu Slobodný Vysielač začátkem letnímch prázdnin v rámci projektu Literárna čajovna. Celou relaci si můžete poslechnout přímo v archivu na stránkách rádia, nebo přímo zde na webu.

– V roce 2021 – jsem se s povídkou (Název doplním později) účastnila Velké povídkové soutěže: Probuď v sobě tvůrčí zvíře 2, pod záštitou nakladatelství Knihy Dobrovský. Jak můžete vidět na následujícím odkaze, https://www.knihydobrovsky.cz/akce-a-slevy/detail/velka-povidkova-soutez-2-1146?f_type=6&f_date=2, má povídka se mezi vítězné práce do sborníku neumístila.

Komentáře jsou uzavřeny.