Autorský sraz v Praze 10. 3. 2018

Autorský sraz v Praze 10. 3. 2018

Čím začít? Ideálně nejspíš tím, jak strašně jsem se na to těšila. A to tak, že velmi. S Eillen jsme byly domluvené, že se sejdeme na hlavním vlakovém nádraží v Plzni kolem tři čtvrtě na osm. Vstávala jsem kvůli tomu už v pět hodin, abych se oblékla, učesala, nalíčila a dala si pořádný teplý čaj. O balení nemluvím, stačilo hodit notebook do brašny, noční košilku a kosmetiku do batohu plus nezapomenout kabelku a mohlo se jet. Chviličku po sedmé jsme s manželem nasedli do naší modré škodovky a vyrazili na cestu směr Plzeň. Udělali jsme dobře, jak se ukázalo velmi rychle po té, co mě vysadil. Prostor kolem nádraží byl totiž stále ještě rozkopaný a nepřístupný nejen autům, ale i chodcům. Musela jsem si udělat hezkou zacházku. To ale nevadilo, i tak jsem byla v hale z nás dvou první a nemusela díky tomu ani stát frontu u okénka, abych si koupila jízdenku.

Poté, co dorazila Eillen a zakoupila jízdenku, jsme se odebraly do kavárny a koupily si pití do vlaku (a obě jsme ho vypily ještě před nástupem 😀 ). Našly jsme si kupé, kde mimo nás seděl jen jeden mladý pán a pustily se do rozebírání takových nějakých základů. Důležité? Schválila jsem způsob, jakým vyřešily Mardomino dilema v Drahokkamu srdce, a Eillen  mi podala návrhy k Chrámům do Alchymisty a pomohla mi vyřešit mé dilema s první kapitolou. Zbytek času se nesl víceméně ve znamení bezvýznamného tlachání až na hlavní stanici.

Když jsme vysedly, potkaly jsme se s holkama před halou. Po krátkém přivítání jsme sikoupily lístky na mhd (kdo neměl), nebo to bylo už před tím?; a pak už hurá na Smíchov. Těšily jsme se, že si sedneme do restaurace hned v deset a jídlo objednáme později. Jenže oni nám restauraci otevírali až v jedenáct. Ještě že hned naproti byla cukrárna, kde jsme si každá dala něco malého. Za sebe mohu říct, že měli báječný mléčný koktejl 😉 .

V restauraci (Eillen vybrala kvalitní Plzeňsky zaměřenou hospůdku Srdcovka Gurmania) jsme si zabraly zastrčený stůl v rohu a záhy ho celý obložily papíry (a Eillen se kopla o stůl). I díky tomu naše posezení po většinu doby nevypadalo jako na fotografii.

S Eillen jsme se totiž prohodily 🙂 A když jsme se kvůli fotografii opět vracely na místa, Eillen se opět kopla. Místo v čele mi tak královna po zbytek srazu přenechala. Což mělo několik výhod. Zatímco Eillen probírala s Mardom zdroje bohatství jednotlivých aldormských vévodství, já se Sarah a Lomeril probírala okolnosti kolem roku 0. Hlavně tedy co se týkalo Loqara Nimana, Sida Clemense a Sářina příběhu Život mezi řádky. Řešila jsem hlavně okolnosti Calleachova působení v kostele zeleného draka Beroaneho, což koneckonců bude třeba ještě blíže probrat, stejně jako původní prokletí, o jehož zrušení měla Georgiana usilovat.

Popily jsme, pořešily pár map a nakonec se rozešly do domovů. Já k Lomeril, Eillen a Sarah k Mardom. Za druhou skupinu mluvit nemůžu, ale já se u Lomeril skvěle bavila. Dobře jsme se navečeřely. Probraly jsme připravovanou knihu o Fioně, projely celé Zlato a stříbro a trochu se zamyslely nad Vždy druhý. A spát jsme šly až kolem půlnoci.

Na druhý den mi sice začala stoupat teplota, ale ničeho nelituji. Lomeril na mě byla velmi hodná, když se mnou čekala v hale na nádraží než přijdou holky. A Eillen mi koupila pití a poskytla prášek na teplotu. Pravda je, že se z chřipky vzpamatovávám ještě teď 😉 .Po cestě zpátky jsme s Eillen vymyslely alespoň chrámy a kláštery v Aldormě a tak zakončily sraz ve velkém stylu.

Už teď se těším na další sraz 😀

Doporučené z našeho blogu:

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

2 reakce na Autorský sraz v Praze 10. 3. 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.