Autorský sraz v Praze 10. 3. 2018

Autorský sraz v Praze 10. 3. 2018

Čím začít? Ideálně nejspíš tím, jak strašně jsem se na to těšila. A to tak, že velmi. S Eillen jsme byly domluvené, že se sejdeme na hlavním vlakovém nádraží v Plzni kolem tři čtvrtě na osm. Vstávala jsem kvůli tomu už v pět hodin, abych se oblékla, učesala, nalíčila a dala si pořádný teplý čaj. O balení nemluvím, stačilo hodit notebook do brašny, noční košilku a kosmetiku do batohu plus nezapomenout kabelku a mohlo se jet. Chviličku po sedmé jsme s manželem nasedli do naší modré škodovky a vyrazili na cestu směr Plzeň. Udělali jsme dobře, jak se ukázalo velmi rychle po té, co mě vysadil. Prostor kolem nádraží byl totiž stále ještě rozkopaný a nepřístupný nejen autům, ale i chodcům. Musela jsem si udělat hezkou zacházku. To ale nevadilo, i tak jsem byla v hale z nás dvou první a nemusela díky tomu ani stát frontu u okénka, abych si koupila jízdenku.

Poté, co dorazila Eillen a zakoupila jízdenku, jsme se odebraly do kavárny a koupily si pití do vlaku (a obě jsme ho vypily ještě před nástupem 😀 ). Našly jsme si kupé, kde mimo nás seděl jen jeden mladý pán a pustily se do rozebírání takových nějakých základů. Důležité? Schválila jsem způsob, jakým vyřešily Mardomino dilema v Drahokkamu srdce, a Eillen  mi podala návrhy k Chrámům do Alchymisty a pomohla mi vyřešit mé dilema s první kapitolou. Zbytek času se nesl víceméně ve znamení bezvýznamného tlachání až na hlavní stanici.

Když jsme vysedly, potkaly jsme se s holkama před halou. Po krátkém přivítání jsme sikoupily lístky na mhd (kdo neměl), nebo to bylo už před tím?; a pak už hurá na Smíchov. Těšily jsme se, že si sedneme do restaurace hned v deset a jídlo objednáme později. Jenže oni nám restauraci otevírali až v jedenáct. Ještě že hned naproti byla cukrárna, kde jsme si každá dala něco malého. Za sebe mohu říct, že měli báječný mléčný koktejl 😉 .

V restauraci (Eillen vybrala kvalitní Plzeňsky zaměřenou hospůdku Srdcovka Gurmania) jsme si zabraly zastrčený stůl v rohu a záhy ho celý obložily papíry (a Eillen se kopla o stůl). I díky tomu naše posezení po většinu doby nevypadalo jako na fotografii.

S Eillen jsme se totiž prohodily 🙂 A když jsme se kvůli fotografii opět vracely na místa, Eillen se opět kopla. Místo v čele mi tak královna po zbytek srazu přenechala. Což mělo několik výhod. Zatímco Eillen probírala s Mardom zdroje bohatství jednotlivých aldormských vévodství, já se Sarah a Lomeril probírala okolnosti kolem roku 0. Hlavně tedy co se týkalo Loqara Nimana, Sida Clemense a Sářina příběhu Život mezi řádky. Řešila jsem hlavně okolnosti Calleachova působení v kostele zeleného draka Beroaneho, což koneckonců bude třeba ještě blíže probrat, stejně jako původní prokletí, o jehož zrušení měla Georgiana usilovat.

Popily jsme, pořešily pár map a nakonec se rozešly do domovů. Já k Lomeril, Eillen a Sarah k Mardom. Za druhou skupinu mluvit nemůžu, ale já se u Lomeril skvěle bavila. Dobře jsme se navečeřely. Probraly jsme připravovanou knihu o Fioně, projely celé Zlato a stříbro a trochu se zamyslely nad Vždy druhý. A spát jsme šly až kolem půlnoci.

Na druhý den mi sice začala stoupat teplota, ale ničeho nelituji. Lomeril na mě byla velmi hodná, když se mnou čekala v hale na nádraží než přijdou holky. A Eillen mi koupila pití a poskytla prášek na teplotu. Pravda je, že se z chřipky vzpamatovávám ještě teď 😉 .Po cestě zpátky jsme s Eillen vymyslely alespoň chrámy a kláštery v Aldormě a tak zakončily sraz ve velkém stylu.

Už teď se těším na další sraz 😀

Doporučené z našeho blogu:

  • Den, kdy zemřela nadějeDen, kdy zemřela naděje Tajný santa pro Natku Lilik. Fandom: Harry Potter Pár: Regulus Black/Severus Snape Děj: Byl to den, který většina kouzelnického světa měla za šťastný. Za den triumfu. Den, kdy Pán zla […] Posted in Novinky, Jednorázovky
  • Absolutní absurditaAbsolutní absurdita Možná si vzpomenete na mé občasné okénko "Vtipné střípky od českých autorů". Tento článek není tedy přesně TEN případ, ale vtipné mi to opravdu připadá. Autorka FaceBookového článku už […] Posted in Novinky
  • O Stříbřitělesklý HalmochronO Stříbřitělesklý Halmochron Je další literární soutěž vypisovaná každým rokem a vyhlašovaná sci-fi klubem ANDROMEDA Plzeň. A co musíte splnit? Posted in Novinky
  • SOSácká padesátka (výzva)SOSácká padesátka (výzva) Píši o ní s lehkým zpožděním, ale pořád ještě to můžete stihnout! Na stránkách: http://sosaci.net/byla letos s roční pauzou, opět vyhlášena tzv. SOSácká padesátka! O co jde? Posted in Novinky
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

2 reakce na Autorský sraz v Praze 10. 3. 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *