Smrtihlav – Kapitola 8 – Epilog

Konec dobrý, všechno dobré…

 

Když Wen Ning přišel k sobě, byl již od Xue Yangovy chatrče dost daleko. A-Yuana držel bezpečně v náručí a věděl, co musí udělat. Tak rychle jak dokázal, bezpečně prošel ochranným polem kolem Pohřebních mohyl a pospíchal na vrchol k vesnici.

Wen Qing už měla zraněné příbuzné dávno ošetřené, ale uvědomovala si, že jít pátrat po Wei WuXianovi a jejím bratrovi je v jejich situaci velmi hloupé. Sama se však rozhodla je vyhlížet, i když už ostatní skončili s prací a po jídle šli spát.

Když tedy spatřila svého bratra, okamžitě k němu přispěchala.

„A-Ningu!“

„Sestro…“ vypravil ze sebe pomalu, skoro bolestně. Nic ho nebolelo. Fyzickou bolest nemohl cítit. Měl však silné obavy.

Podal jí stále spícího chlapce a Wen Qing s ním zaklekla. Pustila se do diagnostiky.

„Bude v pořádku,“ odtušila po chvíli se znatelnou úlevou. „Co se stalo?!“ zeptala se přísně. „Kde je Wei WuXian?“

Wen Ningovi tak nezbylo, než sestře všechno říct…

 

Sestoupit z hory, doběhnout na místo, kde Xue Yanga potkali a pokračovat do lesa směrem, který Wen Ning určil, jim zabralo nějaký čas. Průchod bludištěm pro ně ale byl díky Wen Ningovi vcelku jednoduchý.

Dorazili ke stavení. Wen Qing šla podle stop boje. Zvedla z trávy Wei WuXianovu přízračnou flétnu a pokračovala směrem do domu. Ze sklepa se ozývaly chlípné mlaskavé a dýchavičné zvuky. Okamžitě ji polil studený pot a nařídila bratrovi, aby zůstal hlídat venku. I když byl její bratr „jen“ ducholoutka, opravdu nepovažovala za nutné, aby byl svědkem čehokoliv, co se právě odehrávalo dole pod schody.

Opatrně sestupovala, tak neslyšně jak jen dokázala. Nikdo si jí však nevšímal. Wei WuXian právě vystoupil ze zadnice Xue Yanga, který zůstal viset ve vzduchu díky rozhořčení sytícímu místnost.

S očima rozšířenýma sledovala, jak se její přítel klátí k zemi a jak dřívější oblíbený sluha jejího strýce dopadá tváří na podlahu.

Viděla Wei WuXiana šátrat po zemi, ale on si jí zjevně zatím nevšiml. Všude byla cítit krev a smrt a sex…

Nakonec se Wei WuXian roztřásl, oči zalité slzami. Wen Qing mohla udělat jen jedinou věc. Uspat ho.

 

Tři jehly se zabodly do Wei WuXianovy hlavy a on se díky nim sesunul bezvládně k zemi. Rozhořčení duchové se odebraly ke spánku jako jejich pán.

Léčitelka pak zavolala svého bratra. Společnými silami oblékli Wei WuXianovi co zbylo použitelného z jeho šatstva a vynesli ho ze sklepení.

Ještě to tam prohledali, kvůli Stygiánské pečeti, ale nezdálo se, že by ji Xue Yang měl. Na kratičkou chvíli, když nad ním Wen Qing stála, zapřemýšlela o vraždě. Nyní by jí to nestálo téměř žádnou sílu ani úsilí. Dokonce už držela v ruce další jehlu…

Pak si to však s povzdechem rozmyslela. Ne… Byla léčitelka. Zachraňovaní životů bylo jejím posláním, ne jejich likvidace. Měla už jen tohle a svou rodinu. Nemůže se tohoto posledního principu vzdát. Nehledě na to, že neví, jestli by s tím Wei WuXian souhlasil…

 

„Až se probudí, nemusí vědět, co se stalo,“ mínila a podělila se o svůj názor s bratrem.

„Co se stalo, sestro?“ zajímal se A-Ning tiše.

„Nejsem si jistá. Každopádně pro něj bude asi nejlepší, pokud si bude myslet, že šlo jen o zlý sen.“

„Myslíš?“

„A-Ningu. Pokud nechceš přijít o svého nejlepšího přítele, nic mu neřekneš!“ Wen Qing hleděla do bratrových očí tak dlouho, než si byla jistá, že rozumí.

Když přikývl, pokračovali v cestě zpátky do jejich nového domova…

Doporučené z našeho blogu:

  • Smrtihlav – Kapitola 7Smrtihlav – Kapitola 7 Drsné hrátky ve sklepení pokračují, role se obracejí! Aneb, když lovec padne do vlastní pasti. Ne, že by měl Xue Yang něco proti 😀 Je to předposlední díl, nebojte se. Příště už jen […] Posted in Novinky, Smrtihlav
  • Smrtihlav – Kapitola 6Smrtihlav – Kapitola 6 Co k tomu říct? Snad jen, že si Xue Yang svou starovou roli mučitele užívá 😀 😀 😀 A netřeba se bát, on si to Wei WuXian "užije" také. Svým způsobem... Posted in Novinky, Smrtihlav
  • Smrtihlav – Kapitola 5Smrtihlav – Kapitola 5 Wei WuXian pronásledoval Xue Yanga až k jeho skrýši. Kdo je ale v tomto případě kořist, a kdo lovec? To se ukáže stejně jako náš delikvent... Tak jo... Pátá kapitola z osmi. Teď už to […] Posted in Novinky, Smrtihlav
  • Smrtihlav – Kapitola 4Smrtihlav – Kapitola 4 Tak tu máme konfrontaci Patriarchy Yilingu a jeho největšího "malého" stoupence. Ty akční scény mi moc nejdou, tak prosím omluvte moji nepříliš dokonalou snahu :). A také se omlouvám za […] Posted in Novinky, Smrtihlav
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.