1. kolo revizí Nepoznaného proroctví je hotové!

1. kolo revizí Nepoznaného proroctví je hotové!

Od okamžiku, kdy mi z nakladatelství poslali seznam změn, které bych měla ve své knize provést, než bude připravena pro případné knižní vydání, jsem se nějaký čas trápila s vlastními emocemi. Jako pro autorku je pro mě velmi těžké znovu a znovu zasahovat do děje knihy. Zvláště, když mojí první reakcí na většinu nečekaných událostí je – PANIKA.

Po pár dnech se mi podařilo přes tento důševní stav přenést a následovalo tápání, čím začít. A jakmile jsem začala, už nebylo cesty zpátky! Přináším vám seznam změn, které jsem provedla v prvních deseti kapitolách:

 1. Připsala jsem prolog. (Bylo obtížné vybrat tu správnou scénu, kterou pro něj mohu použít. Vhodně sepsat dialog, aby neprozradil více než je nezbytné a přes to dokázal navnadit…)
 2. Rozhodla jsem se před začátek každé „knihy“ – části příběhu přidat krátký myšlenkový rozhovor mezi Caointiorn a Briame. (To proto, že celý příběh je psán pohledem Arthura, který ovšem nemůže vědět, jak se cítila jeho kamarádka, nebo co se jí dělo v hlavě. Navíc plní tyto úryvky i funkci probouzení čtenářovy zvědavosti.)
 3. Byly přidány popisy, přírody, zvířat, věcí, vesnice… (Což mi bylo výrazně doporučováno, vzhledem k tomu, že se čtenáři shodli v tom, že mému příběhu právě popisy do značné míry scházejí.)
 4. Některé pasáže byly zpřehledněny a doplněny. (Když už jsem se v tom opět vrtala, tak mi to nedalo 😉 )
 5. Odstranila jsem a vysvětlila i věci, které nebyly úplně logické, či možné. (Kupřípkladu cesta do Talronu, která mi nevycházela časově.)
 6. Přidala jsem příběh o Karolíně, který se mezi Zrádci traduje jako odstrašující pro mládež. (Kdysi jej použila Eillen pro Draka v mém srdci, ale z nové a ještě novější verze jej zcela vypustila. Mě se sem hodil a proto jsem jej využila.)
 7. Přidala jsem celou novou scénu s přespáváním v lese, které samozřejmě neproběhlo zcela hladce 😉

Tolik k revizím první části mé novely Nepoznané proroctví jejíž tištěné verze se možná dočkáte již příští rok. Pakliže vše půjde dobře… 🙂

Děkuji Vám za pozornost,
držte mi palce, ať se mi vede v úpravách i nadále,
s přáním krásného večera,
Jackie Decker.

Doporučené z našeho blogu:

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

4 reakce na 1. kolo revizí Nepoznaného proroctví je hotové!

 1. Josephine říká:

  Příští rok je skoro za dveřmi a tento uteče jako voda. Musí to být šíleně dobrý pocit vědět, že je kniha žádaná a bude v pevné vazbě a trůnit čtenářům v knihovně. Přeji hodne štěstí a sil.

 2. Lomeril říká:

  Držím palce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.