Nepoznané proroctví v číslech

Malý finanční přehled + plány do budoucna

Protože nemám tak říkajíc transparentní bankovní účet, rozhodla jsem se zvěřejnit takovou malou tabulku, abyste viděli, jak to v současné chvíli vypadá s vydáním Nepoznaného proroctví v číslech.

[print_gllr id=1164]

Při nákladu 30 ks tištěné verze knihy je 5 výtisků povinně zasláno do knihovem a 5 nabídnuto dalším knihovnám k odkupu (plně v kompetenci nakladatelství). Mě tedy zůstává 20 výtisků. Jak můžete vidět, 3 z nich si nechávám. Dvě budou darovány (jedna autorce ilustrací, která své obrázky věnovala bez nároku na honorář, druhá člověku, jemuž je kniha věnována), a jednu si ponechám pro vlastní a propagační účely.

K odkupu jsem tedy nabídla výtisků 17. Do dnešního dne jsem obdržela 14 objednávek z toho jednu na 2 výtisky.

Prozatím mě celkové náklady na vydání elektronické i tištěné knihy vyšly na 9 071 Kč. Včetně propagace na FB, vyřízení administrativy poštovní cestou a návrhu titulní strany od Limetky, kterou nakonec nakladatelství neschválilo.

Pokud by byly uhrazeny všechny doposud přijaté objednávky činily by mé příjmy 7 180 Kč. Přičemž k dnešnímu dni byla uhrazena 7 (tedy polovina) pohledávek o celkové hodnotě 3 620 Kč.

Jak můžete vidět, milionář ze mě rozhodně nebude :), na druhé straně, měla by se mi vrátit většina nákladů, což byl účel a já vám za to děkuji. Bez vás čtenářů a kupujících, bych si to nikdy nemohla dovolit. Psala jsem to již na Facebooku, ale zmíním to i nyní. Kniha je již v tisku a měla bych ji obdržet koncem října, nejpozději začátkem listopadu.

Co se týče dvou ještě neobjednaných výtisků, byla mi nabídnuta nakladatelem možnost, zkusti štěstí u jejich smluvního distributora prodejcem knih Beta Dobrovský. Nyní se čeká na vyjádření knihkupectví, zda bude mít o zbývající dva výtisky zájem či nikoliv. Pokud ano, budou pochopitelně staženy z nabídky, pokud ne, stále ještě bude existovat příležitost k jejich zakoupení a to buď objednávkou jako nyní, nebo přímo osobně na autorském čtení, které je nyní ve fázi plánování. Pokud ano, budete si je moci zakoupit přímo na pultech knihkupectví. No není to skvělé? 😀 Tak mi držte palce, ať to vyjde, to by byl teprve úspěch!

Dále je ještě třeba zmínit, že pět výtisků, které bude nakladatelství nabízet k odkupu knihovnám, nemusí nutně být skutečně odkoupeny. Pokud totiž knihovny neprojeví zájem, knihy se mi vrátí. V takovém případě je bude možné uvést a trh a tedy postoupit je případným dalším zájemcům.

Abyste si nemysleli. Dle smlouvy mám nárok na 13% z každé stažené placené kopie elektronické knihy. Což z 52 Kč činí 6,76 Kč. Víte kolik by se jich muselo prodat, abych to finančně poznala? 😀

Doufám, že jsem vás svými čísly ještě neunudila k smrti. Prosím držte mi palce.

Doporučené z našeho blogu:

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.