Prokletí Salemu

Prokletí Salemu

Prokletí Salemu je další horor od Stephena Kinga. Jeho děj se odehrává v malém americkém městečku jménem Jerusalem’s Lot, kam se po letech vrací spisovatel Ben Mears, který tam strávil svá nejšťastnější léta. Léta poznamenaná jedinou černou událostí a to návštěvou starého domu vysoko na kopci, kde pár let před jeho narozením zabil jeho majitel poté, co zahubil svou ženu.

Chce se tam vrátit a napsat román o něm, ale dům je již koupený. A tak mu nezbývá, než si najít jiné ubytování. Tím však příběh Lotu (jak ho místní zkracují) teprve začíná.

Kdybych četla nejprve Prokletí Salemu a teprve poté Nezbytné věci, zřejmě by mé hodnocení bylo ještě lepší. Avšak ve stínu Nezbytných věcí, mi příběh Salem’s Lotu nepřipadal tak uchvacující a dech beroucí. Chvápu však, že se někomu nemusí číst vůbec dobře. Přeci jen když jsou v tak temných věcech zapleteny i malé děti, není to vůbec nic pěkného.

Atmosféru měla kniha dobrou, ale výjimečná byla jen v několika momentech.

Co se charakterů týče, byly jako vždy perfektně zmáknuté. Některé lidské osudy jakoby byly vystřižené z reálu. Vše uvěřitelné.

A obzvlášť působivou byla myšlenka, jak snadno se může zlo usídlit a bujet prakticky kdekoliv. Jak zmizení pár lidí vlastně dočista zanikne a ujde zraku.

Za asi největší klad Prokletí Salemu považuji konec. Přesně takový konec, jaký by měly hororové příběhy mít. Byl to konec, který absolutně dával smysl.

Nebudu zde prozrazovat o čem přesně kniha je, to byste přišli potenciálně o většinu zážitku. Za sebe mohu říct, že bych knihu hodnotila čtyřmi hvězdičkami a to proto, že mi připadalo, že atmosféra knihy trochu pokulhává. Ale jinak mohu příběh vřele doporučit všem, kteří se rádi bojí.

Doporučené z našeho blogu:

  • Poprvé na animefestu 2017Poprvé na animefestu 2017 Loňský rok, jsem se poprvé zúčastnila velkolepé akce zvané Animefest. Měla jsem z něčeho tak velkého hrozný strach, už proto, že to bylo rovněž přes celou Republiku a já nejsem zvyklá […] Posted in Novinky
  • Nezbytné věciNezbytné věci Netajím se tím, že Král hororu, Stephen King, je můj vzor a navíc také oblíbený autor. Tuto knihu mi doporučil táta a tak jsem se do ní bez větších obav zakousla. A udělala jsem setsakra […] Posted in Novinky
  • 3. velká recenze na Nepoznané proroctví!3. velká recenze na Nepoznané proroctví! Včera jsem ve svém článku ke druhé zveřejněné recenzi na svou knihu zmiňovala skutečnost, že mám slíbenou ještě jednu recenzi a to od Podpory českých autorů. Nečekala jsem však (i když […] Posted in Novinky
  • 2. velká recenze na Nepoznané proroctví!2. velká recenze na Nepoznané proroctví! Podobně jako Lucy Lillian jsem oslovila i další recenzenty a recenzentky. Jednou z nich byla i Zuzana M. majitelka knižního blogu: Malouše svět knih. Slečna Nepoznané proroctví přečetla a […] Posted in Novinky
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.