Rekapitulace měsíce dubna

Rekapitulace měsíce dubna

Dobré odpoledne,

vítám vás u pravidelného přehledu (nejen) mé spisovatelské aktivity za uplynulý měsíc. Měsíc duben, leč by měl být díky DMD takřka nejplodnějším, nakonec tato očekávání nesplnil. Když jsem totiž asi 4. dubna zjistila, že už je duben, nedokázala jsem se donutit k tomu, abych se do již probíhajícího autorského klání pustila. Mé myšlenky se stále pojily k Alchymistovi a ne a ne mi dovolit cokoliv dalšího. Pokusit se napasovat nějaká drabble na rozepsaný příběh mi nepřipadalo reálné a přiznávám, dostavila se obrovská nechuť  cokoliv jenom zkoušet.

Každý účastník DMD (duben měsíc drabble = stoslůvek) napsal za 31 dní nejméně 3 100 slov. Pokud b psal jako Eillen za dva uživatele, tedy dvě série drabble už by to bylo 6 200 slov, což je cca tolik, co byl doposavaď můj měsíční průměr. Takže kdybych k tomu co běžně zvládnu za měsíc vyplodit slov, napsala alespoň jednu drabble sérii o 3 100 slovech, vyšplahala bych se na skoro 10 000!

Ale přesně to se, jak říkám, nestalo…

slova_duben

Jak můžete vidět v tabulce počtu napsaných slov za měsíc duben, uplynulé období jsem nedokázala vyplodit ani tolik slov, co Eillen, se svými dvěma sériema drabble na sosácích.

Nicméně, i když můj standart poněkud upadl v minulém měsíci, myslím, že i tak se mi více či méně dařilo. Dodělala jsem další rodokmen k Alchymistovi, napsalala dvě nové kapitoly, rozepsala další dvě (neptejte se proč zrovna 2). Zpřehlednila si dokument s textem, přidala rozdělení na jednotlivé části, které jsem konečně také pojmenovala, upravila formátování jako by šlo o rukopis zasílaný nakladatelství (to aby s tím jednou mé budoucí já nemělo tolik práce). A tak mám celkově ze své práce relativně dobrý pocit. I když by pochopitelně mohl být i lepší…

Uvidím, co mi ohledně psaní přinese měsíc květen, doufám že pokud možno, alespoň nebude horší 😉

Jiné věci

Možná jste to někteří zaregistrovali, ale spustila jsem projekt online autorského čtení. Odkazy na jednotlivá videa můžete najít v předchozích článcích tomu věnovaných. Stále ještě se potýkám s jistými technickými problémy, počínaje web kamerou, která není nejkvalitnější (jedná se o integrovanou web kameru v notebooku) a pokračuje prací s OBS programem, kde více tápu, než že bych se něco naučila. Jsou zde překážky typu, že se mi stále nedaří spustit vysílání součaně na twitch i na FB apod. A pak je tu samozřejmě i nedostatek vhodných prostor pro vysílání. Chodím se pravidelně v neděli od 19:00 zašívat k babi nahoru do kuchyňky, ale pořád ne a ne najít vhodný úhel.

To se má tak. Napoprvé jsem se usadila na pohovku a botebook si postavila na bobík před sebe. Pozadí za mnou tak byla čistě bílá zeď, což by nijak nevadilo, ale u čtení jsem se musela hrbit.

Napodruhé jsem se proto usadila s notebookem ke stolu. Ale potřebovala jsem sedět naproti dveřím, aby mě nevylekalo kdyžby někdo neočekávaně vstoupil. (Představte si jak najednou uprostřed akční scény při četbě vyjeknu hrůzou a budu rozdýchávat infarkt.) Což ale znamenalo, že jsem měla za zády okno a světlo z něj tak kazilo záběr více než můj nefotogenický obličej.

Stále jsou tyto věci v řešení, nesmím zapomínat, že jsem člověk nervózní a podléhající studu a obavám. A tak jsem ráda, že se zmůžu alespoň na tuto formu exhibice. Nějaké online zkoušení mezi vysíláním proto nepřipadá úplně v úvahu. Napoprvé jsem měla dokonce takový strach, že jsem se neodvážila ani sdílet video na FB, aby náhodou manžel nezjistil, že streamuju.

Ano, kdo do teď pochyboval, teď už ví, že jsem opravdu přesně takový zbabělec, jak osobě říkám, že jsem.

A také…

Jo a abych nezapomněla, Eillen se nám PROVDALA! 😀 A tak už není Lenka Jedličková, jako dřív. Tedy… Stále je Lenka, jen už ne… Jedličková, no. Na druhé straně, svatba je prostě a jednoduše krásná! A já to jí i jejímu choti moc přeju.

Doporučené z našeho blogu:

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.