Rekapitulace měsíce ledna

Rekapitulace měsíce ledna

Dobré sobotní ráno vám všem.

Jak už jsem se zde několikrát zmínila, od listopadu 2019 praktikuji challenge (výzvu), že každý den musím napsat alespoň pár slov tvůrčí činnosti (tzn. nákupní seznam se nepočítá 😉 ).

Za měsíce listopad jsem v rámci NaNoWriMo napsala 10 851 slov. Všechno v rámci Střípků příběhů, plánovaného aldormského příběhu.

Za měsíc prosinec jsem ale dokázala sepsat už jen 6 921 slov. Což je pořád sice slušné, ale klesající tendence je z toho čísla jaksi znát. Navíc už se mi nedařilo držet se jednoho příběhu, ale přelétavala jsem z revizí NP, na Šero, Alchymistu a Roleplay, který taky považuji za tvůrčí činnost, ale román z toho asi nebude (z většiny) .

V této výzvě jsem ale pokračovala i měsíc následující a tedy první v roce 2020, leden. A jak můžete vidět v následujícím přehledu, přidaly se ke mě i ostatní autorky z Aldormy.

slova napsaná za leden

Jejich cílem nebylo napsat klaždý den pár slov, ale motivovat samy sebe tím, že uvidí kolik toho napsaly a jak píšou ostatní. Za sebe osobně mohu říct, že se motivace zdařila. Jak si ale můžete všimnout, klesající tendence u mne přetrvala a já dokázala napsat pouze 6 729 slov. Věnovala jsem se v psaní převážně Alchymistovi, ze kterého ale na blogu přibyly pouze dvě kapitoly.

Není to tak, že by to bylo vše co jsem ohledně Alchymisty napsala, naopak. Vytvořila jsem si pořadník následníků na aeginský trůn. A rozepsala 3 další kapitoly každou o jiné postavě. Vzhledem k situaci v níž se mé postavy nacházejí, se totiž začíná dít dost věcí a mnoho z nich téměř souběžně. Což mě přinutilo také rozšířit timeline a s konečnou platností určit měřítko mapy. Abych mohla propočítávat cestovní rychlost *koutí hlavou sama nad sebou*. Také už mám vymyšlený konec, ke kterému se chci dopsat a můžete mi věřit když řeknu, že bude opravdu něco!

Během ledna se ovšem staly i další věci:

  1. zamilovala jsem si anime Black clover a rozhodla se ho cosplayovat.
  2. informovala jsem vás o tragické nehodě, která se stala u Tlučné na Plzeňsku, při níž utrpěla vážná zranění celá rodina a ochrnula 5 letá holčička Emička, pro níž jsem se rozhodla pořádat autorské čtení. (Prosím přijďte si poslechnout tři české autory a třeba i koupením knihy podpořit ochrnutou holčičku, která ještě nyní leží v nemocnini.
  3. Lomeril (autorku Prokletého sněhu, Barboru Žampachovou) pozvali na Humbook stage na Comic conu, takže kdo má zájem ji podpořit, můžete si ji jít poslechnout 9. 2. 2020 do Prahy.
  4. dozvěděla jsem se, že Minsc se bude v dubnu ženit (gratulujeme).

A to by bylo asi dneska vše. Budu vás v podobném přehledu informovat i na konci února. A prosím držte palce, ať naše autorské čtení nepodpadne fiaskem!

S pozdravem,
Jackie Decker.

Doporučené z našeho blogu:

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.