Střípky příběhů – Prolog

Prolog

Prokletí rudých vlasů bylo jako nemoc. Jednoho dne z čista jasna zasáhlo lid Aldormy a kdo jím byl stižen, prakticky neměl naději. Lidé o něm nevěděli mnoho. Povídalo se, že spolu souvisí tři věci. Konec vlády i rodu Sida Clemense, vypálení a zmizení královského sídla Wildaran a kletba rudých vlasů, jejíž ohnisko údajně leželo v Telmiru.

Mezi lidmi kolovala pověst. Korunní princ Angus padl v bitvě na Černé vodě. První aldormská princezna s manželem i dětmi uhořela při Velkém ohni na severu. Mladší princeznu Fionu a jejího syna zavraždili ve spánku. A královně Valerii z toho puklo srdce ve chvíli, kdy jí ztrátu posledních dětí oznámili. Starý král pak předal vládu manželovi své nevlastní vnučky Loqaru Nimanovi a z vévody Dramonského se tak stal druhý aldormský král.

Našli se však tací, kteří proti novému panovníkovi vystoupili. Ti lidé povstali z lidu a odmítli jej. Draci je pak za tento čin ve své moudrosti označili, aby každý viděl zradu, jíž se tím dopustili. Ať měli dřív jejich vlasy jakoukoliv barvu, od toho dne pro ně existovala pouze rudá. A coby zrádce je čekal jediný osud – smrt. Tak bylo i vyhlášeno.

Prakticky přes noc se tak z Perly mezi městy, stal symbol zla. I když to nový král nikdy neřekl, každý věděl, že bývalé královské město Telmir upadlo v nemilost. A když lidé přinesli svědectví o dračím náletu na Wildaran, při kterém byl palác vypálen a následně i ztracen, neboť ho už nikdo nedokázal najít, bylo všem jasné, že je konec starých pořádků.

Tak se stalo před 55 lety. Dnes už je Wildaran jen jméno, které žije pouze v ústech vypravěčů, pohádkářů a Dračích kněží, kteří mají dost odvahy, aby jej užívali. Ovšem královský výnos, který říká, že každý komu zrudnou vlasy je nepřítelem říše a jako takový musí být popraven, stále platí.

Lidé mají strach. Mnoho jich bylo od té doby v souvislosti se zrádci popraveno. Navíc ztráta titulu královského města a fakt, že královský rod Nimanů přesídlil do Dramonu, napáchal za uplynulé roky v bílém městě nebývalé škody. Nikdo neví, kdy může podobná katastrofa postihnout i jejich vesnici, jejich rodinu…

Ale to je jen jedna strana mince pravdy. Na té druhé stojí sami Zrádci. Vím to, protože se právě učím dívat na svět jejich očima. Jmenuji se Niadh Bheirg Caldwelt a jsem Zrádcem 35. den…

Doporučené z našeho blogu:

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.