Tovaryši Kalamáře – výsledky

Dobré dopoledne,

dne 1.6. oznámila odborná porota Tovaryšů kalamáře, výsledky literární soutěže. Jak si tedy stály mé soutěžní práce? Popravdě mě výsledek překvapil. Člověk si nesmí dělat velké naděje, tak to u takových soutěží bývá. Když se vaše práce umístí lépe než jste čekali, jenom dobře. Pakliže se ovšem umístí hůře, dostaví se zpravidla pocit smutku, nebo zlost. Případně obojí.

Znalá tohoto pravidla jsem tedy skutečně neměla žádná valná očekávání. Usuzovala jsem však, že alespoň jedna má soutěžní práce by se mohla dostat mezi povídky, které porotu zaujaly. Což se podařilo, tedy mohu být víceméně s výsledkem spokojena.

Jak už jsem zmiňovala dříve, zasílala jsem do Tovaryšů kalamáře povídky 2. Za zavřenými dveřmi a povídku s názvem Bestie. Bestie byla renovovaná verze kdysi zde zveřejněné povídky na přání od Sarah, jménem Poslední lykantrop. Za zavřenými dveřmi byla povídka doposud publikovaná jen na Armigeru. Šlo o gay verzi povídky Jako duch.

Osobně jsem předpokládala, že povídka Za zavřenými dveřmi má šance na dobré umístění vyšší. Jednoduše proto, že je opravdu velmi silně a sugestivně podaná. A domnívám se, že starší bratr v ní skutečně vystupuje coby „bestie“ i když to v textu nebylo přímo řečeno. Povídku Bestie jsem psala přímo pro tuto soutěž a vložila do ní několik prvků, které si velmi cením. Samozřejmě jsem si byla vědoma její nedokonalosti, hlavně co se závěru týče, ale i tak jsem doufala, že není až tak špatná.

Každopádně jak si tedy stojím?

Povídka Za zavřenými dveřmi skončila mezi povídkami, které neuspěly. Přemýšlím proč, ale možná byla příliš krátká? Nesplňovala zadání? Obsahovala moc pravopisných chyb? Možná… To uvidím, až mi pošlou detailní hodnocení, na které se opravdu těším.

No a má Bestie? Tak ta se překvapivě umístila mezi těmi povídkami, které zaujaly. Trochu dojem kazí fakt, že letos se povídky které zaujaly roztřídily do tří kategorií. B3 – povídky které se do této kategorie dostaly s odřenýma ušima. B2 – zlatý povídkový střed. B1 – Povídky kterým chybělo jen málo k tomu, aby uspěly. Vzhledem k mým předchozím slovům je jasné, ve které kategorii se má Bestie umístila – B3.

I tady se těším na detailní rozbor mého díla, protože mě opravdu zajímá, jak se stalo, že se horší ze dvou povídek dostala výš než ta lepší 😀 ? Ale pravda autor své dílo nikdy nedokáže objektivně zhodnotit. Navíc už mám zkušenost s tím, že co se líbí mě, zpravidla nesklidí tolik nadšení čtenářů, jako ty povídky / kapitoly, se kterými nejsem tak docela spokojená. Možná je vážně chyba někde ve mě 😀 .

No a kdo se chce podívat na celý článek, přidávám ještě odkaz: ZDE.

Děkuji všem, kteří mi drželi palce a podporovali mě.

Doporučené z našeho blogu:

  • Literární soutěž: Utopie / dystopieLiterární soutěž: Utopie / dystopie Ano, DMD je v plném proudu a já opět ničím nepřispívám na svůj web... Moc se omlouvám. Jakože chtěla jsem dnes začít vkládat ještě zcela nedokončenou fanfikci Tamný měsíc, kterou […] Posted in Novinky
  • DMD – duben měsíc drabbleDMD – duben měsíc drabble Pro zájemce také jako už tradičně, spustila SOS - společnost pro osvětu spisovatelů každoroční DMD - duben měsíc drabble. A co že to je? Posted in Novinky
  • Vyhlášení 6. ročníku literární soutěže O krvavý brkVyhlášení 6. ročníku literární soutěže O krvavý brk A když už jsme u těch literárních soutěží, také Horrorcon vyhlásil 6. ročník soutěže O krvavý brk. Takže pokud píšete staršidelný žánr... Posted in Novinky
  • O první BRKO první BRK Nakladatelství BRK i letos vyhlašuje literární soutěž O První BRK. Každý autor může poslat nanejvýš dvě žánrově odlišné práce... Posted in Novinky
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.