Ty jsi klíčem – Kapitola 4

Čarodějka

     Brad procházel po hlavní ulici z knihovny domů. V batohu měl několik nových knih a zrovna pospíchal na autobus. Měl štěstí. Na semaforu svítilo zrovna zelené světélko a tak rychle přeběhl ulici a nesedl do autobusu.

     Cesta domů mu uběhla velice rychle. Ani nevnímal matku a s otcem, kteří ho zdravili sotva otevřel dveře. Konečně byl ve svém pokoji. Zde si mohl dělat téměř co chtěl. Tohle bylo jeho království. Za tento týden už si nakoupil snad všechno co v knihách mělo nějaký magický význam. Nože, polodrahokamy, křišťály, svíčky, stojan na svíčku, kadidlo, vonné esence… Sám si několikrát snažil představit tvář své matky, kdyby viděla za co utrácí kapesné. Pořád však netušil jak toho všeho využít k tomu aby v sobě probudil ty podivné vize.

     „Večeře!” zavolala jeho máma. Slyšel hlas doléhající do jeho pokoje a až nyní si uvědomil, že se už po několikáté začetl do knihy až ztratil pojem o čase. Zaklapl knihu a sešel dolů do kuchyně.

     Usedli ke společné večeři. Brad si naložil plný talíř, protože to bylo od oběda ve školní jídelně jeho první jídlo. Otec si při večeři četl noviny a Philipa šla po jídle hned do postele. Bylo jí už jedenáct, ale matka byla v tomto směru neúprosná. Brada ostatně nechávala vzhůru jen o hodinu déle.

     „Brade,” zavolala na něj, když už se chystal odejít nahoru.

     „Ano?”

     „Pojď sem.” A tak šel. Matka vstala od stolu a odvedla ho do obývacího pokoje.

     „Dnes jsem přišla do tvého pokoje a nesla sem tam tvé vyprané oblečení. Hádej co jsem našla.” Srdce mu poskočilo. Věděl úplně přesně co viděla. Včera zapomněl uklidit jednu dýku a krystal do šuplíku a udělal to až dnes, když se vrátil z knihovny.

      „Nevím…” pokusil se o malou lež.

     „Nůž. Ale to by ještě nebylo to nejhorší. Tohle byl Rituální nůž. A u něho jsem nalezla malý horský křišťál. Můžeš mi to nějak vysvětlit?”

     „No já…”

     „No, poslouchám!”

     A tak začal. Vyprávěl jí o svých viděních, která se občas dostavovala a že jim chtěl přijít na kloub a naučit se je vyvolávat a že si už asi týden půjčuje knihy o okultismu aby se z nich něco naučil, ale že se v nich nedá nic najít. Čekal že ho matka bude mít za blázna ale ona se na něj jen vlídně usmála.

     „Tak teď už tomu rozumím. Pojď sem,” řekla a ukázala na jedno z křesel.

     „Abys rozuměl. Jsi velice citlivý. Cítíš pokud se někde stalo něco zlého, nebo smutného. Je to způsobené tím, že když někdo zemře, a je třeba zavražděn, nebo popraven neprávem, jeho duše na tomto světě zanechá stopu. A ty tu stopu cítíš. Někteří lidé to vnímají jen jako nepříjemný pocit. Jiní to vidí. Ty patříš do té druhé skupiny. Někdy stačí jen přijít na nějaké místo, jindy je zapotřebí se něčeho dotknout. To je různé. K tomu ale žádné obřady nepotřebuješ. Zasvětila bych tě, ale jsi ještě velmi mladý. Neovládl bys své schopnosti. Mohu ti ale pro začátek trochu pomoci,” odmlčela se, “Naučím tě meditovat a soustředit se. Až pak budeš chtít vyvolat nějakou konkrétní vidinu musíš se vrátit na to místo a něčeho se tam dotknout. Je zapotřebí aby ses uměl soustředit a vycítit tok energie kolem sebe. Aby ses uměl naladit na příslušnou energii toho místa, nebo té věci. Ale pozor. Musím tě varovat. Může to být i nebezpečné…” matka mu vysvětlila že by se už třeba nemusel probudit a nebo že by to na něm mohlo zanechat stopy a že by nic takového neměl podstupovat sám. Nechápal jak je možné že toho jeho matka tolik ví a že zná i postup zasvěcování do magie, který se on marně snažil nalézt v knihách.

     „Jsem čarodějka už od svých šestnácti let…” řekla mu a vypověděla svůj příběh. Bylo to úžasné. To co celou dobu hledal měl přímo u nosu jenom o tom nevěděl.

Doporučené z našeho blogu:

  • Ty jsi klíčem – EpilogTy jsi klíčem – Epilog Dobré odpoledne všem, je tu další den a s ním i poslední část Klíče. Bradley viděl poslední střípky příběhu, které mu chyběly. Co však bude až se probudí? A probudí se vůbec? Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 10Ty jsi klíčem – Kapitola 10 Dobré ráno, dnes se mi podařilo otevřít administraci webu dříve než v předešlé dny a tak jsem mohla vložit další kapitolu Klíče již v ranních hodinách. O co jde tentokrát? Inu, o […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 9Ty jsi klíčem – Kapitola 9 Dobré odpoledne, další kapitola Klíče se jmenuje Vidění. Že Bradley takové věci zažívá už víme. Tenokrát se jej ale pokusí vyvolat. Co všechno se dozví, už ale nechám na vašem čtení, […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 8Ty jsi klíčem – Kapitola 8 Dobré ráno, vsadím se, že mi to nikdo neuvěří, ale stalo se mi, že jsem při vydávání této krátké kapitolovky zaměnila kapitoly. Pokud vám tedy včera vydaná 7. kapitola nedávala při čtení […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.