Ty jsi klíčem – Kapitola 5

Klíč se ztratil

     Byl pozdní večer. Brad ležel na posteli a snažil se usnout. Zkoušel přesně ten samý autosugestivní postup, jaký mu popsala matka. Bylo to i součástí jeho cvičení v meditacích takže to dělal rád. Vlastně se nemohl dočkat, kdy už konečně pronikne do hlubin toho podivného příběhu o dvou chlapcích.

     Místnost ozářil blesk a vyrušil ho. Brad otevřel oči a pohlédl k oknu. Lekl se však. Za oknem uviděl tvář. Mrtvolně bledou tvář a ta tvář patřila Leonovi.

     „Aááá” vykřikl a skulil se z postele. Když se znovu podíval k oknu, bylo dokořán. Rychle vyběhl z pokoje, až zakopl a natáhl se jak široký tak dlouhý na koberec v patře. Rychle vstal a seběhl dolů. Teprve až tady se trochu uklidnil. Byl to jen sen. Něco se ti zdálo…, říkal sám sobě a snažil se uklidnit svůj dech. Chvíli tam jen tak stál. Teprve když prvotní šok odezněl, dovolil si vyjít znovu nahoru.

     Šel pomalu a váhavě. Třásla se mu kolena jak se přibližoval otevřeným dveřím do svého pokoje. Dveře nevrzaly. Jen občasný záblesk blesku jimi osvítil chodbu. Brad se přidržoval zdi a opatrně kráčel kupředu. Všude jinde byla tam a on se neodvažoval rozsvítit. Jako by ho snad světlo mohlo prozradit a poštvat na něj tak nestvůry číhající v temnotách.

     Už tam skoro byl. Zbýval mu poslední krok a mohl by nahlédnout dovnitř. Udělal ho.

     „Áááá” vykřikl, když se zeď, o níž se opíral, pohnula. Uskočil stranou a opřel se o zeď na druhé straně. Až nyní si uvědomil, že to oč se opíral, nebyla zeď ale dveře sestřina pokoje a to co je otevřelo, že je pouze Philipa.

     „Co je brácha? Tváříš se jako bys viděl ducha…”

     Taky že jo ty náno pitomá!, chtělo se mu vykřiknout, ale neudělal to. „Nic… Dobrý…” řekl jen. Sestra si ťukala na čelo, ale zavřela se v pokoji. Brad si tedy řekl že je v bezpečí a opřen o zeď se začal tiše smát. Trvalo dlouho, než ho ulevující záchvat přešel.

     Nahlédl otevřenými dveřmi do pokoje. Pokoj byl prázdný. Peřina se válela na zemi a okno bylo otevřené dokořán.

     Vešel opatrně dovnitř. Rozhlédl se kolem sebe a když zjistil že nikde nikdo není rychle přeběhl k oknu a zavřel jej. Venku lilo jako z konve a už měl mokro i v pokoji. Nyní ho to ale netrápilo. Nemohl uvěřit že by se mu to jen zdálo a i když to nyní vypadalo, že je jeho pokoj prázdný rozhodl se ho prohledat.

     Zavřel dveře a nakoukl pod postel. Nic… Otevřel skříň a pozotvíral i všechny šuplíky. Nikde nic… Přesto se Brad nedokázal uklidnit. Pořád viděl tu bledou tvář za oknem. Naprosto přesně poznal Leona ze své vidiny. Myšlenky se mu honily hlavou rychlostí blesku. Nevěřil na duchy. Ale v knihách, které si přečetl o okultismu o nich psáno bylo. Uznal že bude lépe se na to zeptat svojí mámy, ale to chtěl nechat na ráno. Beztak musel přemýšlet jak by se jí měl zeptat a přitom neříct nic o Leonovi a Bastianovi. O jeskyni s kostrou uprostřed a malém křivém klíči.

     Klíči…

     Brad pohlédl na stůl s počítačem, kde vedle klávesnice měl klíč položený.

     Místo bylo prázdné…

Doporučené z našeho blogu:

  • Ty jsi klíčem – EpilogTy jsi klíčem – Epilog Dobré odpoledne všem, je tu další den a s ním i poslední část Klíče. Bradley viděl poslední střípky příběhu, které mu chyběly. Co však bude až se probudí? A probudí se vůbec? Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 10Ty jsi klíčem – Kapitola 10 Dobré ráno, dnes se mi podařilo otevřít administraci webu dříve než v předešlé dny a tak jsem mohla vložit další kapitolu Klíče již v ranních hodinách. O co jde tentokrát? Inu, o […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 9Ty jsi klíčem – Kapitola 9 Dobré odpoledne, další kapitola Klíče se jmenuje Vidění. Že Bradley takové věci zažívá už víme. Tenokrát se jej ale pokusí vyvolat. Co všechno se dozví, už ale nechám na vašem čtení, […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 8Ty jsi klíčem – Kapitola 8 Dobré ráno, vsadím se, že mi to nikdo neuvěří, ale stalo se mi, že jsem při vydávání této krátké kapitolovky zaměnila kapitoly. Pokud vám tedy včera vydaná 7. kapitola nedávala při čtení […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.