Ty jsi klíčem – Kapitola 6

Je třeba se svěřit

     „Musíme se tam vrátit.”, řekl Brad rozhodně, když šli s Paullem ze školy.

     „Co tam pořád chceš dělat? Myslím že bysme měli prostě poldům říct, že je tam mrtvola a nechat to bejt.” Přesně takovouhle reakci Brad čekal a tak už toto téma raději nenačínal. Poznamenal jen že zatím ne, že zatím ne. Že dokud o tom místě nikdo neví tak že je jen jejich a že tomu mrtvému už to nepomůže…

2

     Brad se pomalu soukal jeskyní až do místnosti s kostrou. Jako už několikrát pocítil cosi zvláštního. Jeho matka by to nazvala tokem energie, nebo pozůstatkem po mrtvém, ale on jen cítil jak se mu zježili chloupky na zátylku.

     Bál se. Cítil jak má strachem útroby celé sevřené, ale potřeboval si něco ověřit. Musel vědět co se stalo s klíčem, který se mu tak podivně ztratil z pokoje. Kostra ležela tak jako ji zanechali, a levou dlaň měla sevřenou v pěst. Bál se znovu otevřít ruku mrtvého ale pokud chtěl zjistit zda se do ní klíč vrátil, musel tak učinit.

***

     „Já Bastian Lourne přísahám při klíči jež pokřtil místo toto. Přísahám ve Svatyni přátelství, že žádné z propadlišť času a nebezpečenství světa nepřetne přátelství naše.”, přísahal Bastian v plápolavém světle lucerničky.

     „Nyní vyslyš, příteli, i přísahu mou. Při klíči otce mého, při všem co svátostí je mou, já Leon McBarton, skládám přísahu. Navždy zovat se budu přítelem tvým, navěky, že nikdy nezradím.”

     Čtyři dlaně svírali klíč. Čtyři dlaně a dva chlapci na jejichž tvářích hrál úsměv.

***

     Brad uskočil stranou až se posadil na zadek. Vytřeštěným očima hleděl před sebe a snažil se zapamatovat si co právě uviděl. Připadalo mu to šílené. Nerozuměl tomu co se na tomto místě odehrálo. Věděl jediné. Že sám to asi nepochopí. Bylo mu jasné že zde jsou odpovědi. Zde v jeho viděních, ale nemohl jen tak pokouše to před čím ho matka varovala. Bylo už dost že se sem vrátil.

      Nepodíval se do nitra mrtvé pěsti. Nepodíval se tam protože hleděl daleko do minulosti. Nechtěl to ale pokoušet znovu. Ne teď. Cítil jak je rozrušený a tak raději co nejrychleji to místo opustil.

3

     „Musím ti něco říct.”, řekl Paullovi, když usedli na břeh jezera.

     „Vo co de?”, ptal se kamarád.

     „O tu jeskyni…”

     „Co je s ní?”

     A tak Brad začal vyprávět. Vše o svých vidění, o pocitech z toho místa, o klíči, který se ztratil o Leonově návštěvě, o tom jak se tam pak vrátil. A co uviděl. Paull si několikrát pohrdavě odfrkl a pak nad tím jen mávl rukou.

     „Máš bujnou fantazii.”, pravil mu.

     „Jako bys věděl co to znamená.”, odsekl Brad. Tohle neměl zapotřebí. Udělal dost velký ústupek už jen tím že se mu svěřil.

     „No dobře. Vidíš duchy. Fajn. A co s tím mám jako dělat?” to už bylo dobré znamení. I když Paull ani za mák nevěřil tomu co mu nyní vypověděl, byl ochoten s ním udělat co bude zapotřebí a on nic jiného nepotřeboval.

Doporučené z našeho blogu:

  • Ty jsi klíčem – EpilogTy jsi klíčem – Epilog Dobré odpoledne všem, je tu další den a s ním i poslední část Klíče. Bradley viděl poslední střípky příběhu, které mu chyběly. Co však bude až se probudí? A probudí se vůbec? Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 10Ty jsi klíčem – Kapitola 10 Dobré ráno, dnes se mi podařilo otevřít administraci webu dříve než v předešlé dny a tak jsem mohla vložit další kapitolu Klíče již v ranních hodinách. O co jde tentokrát? Inu, o […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 9Ty jsi klíčem – Kapitola 9 Dobré odpoledne, další kapitola Klíče se jmenuje Vidění. Že Bradley takové věci zažívá už víme. Tenokrát se jej ale pokusí vyvolat. Co všechno se dozví, už ale nechám na vašem čtení, […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 8Ty jsi klíčem – Kapitola 8 Dobré ráno, vsadím se, že mi to nikdo neuvěří, ale stalo se mi, že jsem při vydávání této krátké kapitolovky zaměnila kapitoly. Pokud vám tedy včera vydaná 7. kapitola nedávala při čtení […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.