Ty jsi klíčem – Kapitola 7

Jména

     Jako už jednou hledal Brad odpovědi na internetu. Do různých vyhledávačů zkoušel jednotlivá jména obou z chlapců, které viděl ve svých viděních. Bastian Lourne a Leon McBarton…, opakoval si v mysli jejich jména.

     Hledal dlouho. Nenašel však nic co by odpovídalo jeho vidinám. Zjistil že se Bastian Lourne jmenuje jeden americký kongrasman, ale rozhodně nic z minulosti. Byl tím už otrávený.

     „A co takhle se zeptat učitelky na děják?”, navrhl Paull.

     „To bude zbytečný…”, začal Brad pochybovačně, ačkoliv musel připustit že tohle je opravdu zajímavý nápad, který by od svého kamaráda ani nečekal.

     „Jak chceš… Ty se pořád šťouráš v minulosti…” Oba se začali smát. do této doby oba dějepis nenáviděli.

2

     „Paní učitelko,” oslovil Brad svou profesorku dějepisu.

     „Ano Brade, co potřebuješ?” Paní Daniela Flatcherová byla ještě poměrně mladá učitelka a měla vřelý vztah ke svým žákům.

     „Víte paní učitelko, chtěl jsem se zeptat… Nedávno jsem narazil na jména Bastian Lourne a Leon McBarton. Musí to být už velmi dlouho co zde žili a já si myslel, když učíte dějepis…” nedořekl a tvářil se nadšeně, pln očekávání. Učitelka si ho změřila zkoumavým pohledem a teprve po chvíli odpověděla.

     „Víš, Brade. Něco mi ta jména říkají… Víš co? Já se na to podívám a pak ti řeknu na co jsem přišla, ano? McBarton… To jméno znám. No jak říkám určitě ti ještě povím, ano? A kde jsi na ta jména narazil prosím tě?”

     Brad znejistěl. Nechtěl své učitelce vysvětlovat to co řekl Paullovi. „Můj otec se o nich zmínil. Prý to byli velmi dobří přátelé…” zalhal nakonec. Učitelka přikývla a znovu zopakovala že jakmile něco zjistí že mu dá vědět a odkráčela.

3

     „To byla dobrá lež, myslíš že to spolkla?” ptal se ho Paull.

     „To nevim, nezbývá než doufat.” Projížděli se na kolem v městském parku. Bylo poklidné odpoledne a slunce svítilo jasně. U pískoviště se dvě dívky házeli míčem a o kus dál na hřišti kluci hráli fotbal.

    „Jak dlouho potrvá než na něco přijde?” ptal se dál Paull.

    „Jak to mám vědět?” oponoval Brad a náhodou pohledem zabloudil k mohutné lípě u řeky. Znovu ho uviděl. Leona. Stál u té lípy se stejně bledou tváří jako ho tehdy uviděl v tom okně. Jen tam stál a díval se. Brad z něj nemohl spustit oči. Srdce se mu rozbušilo rychleji.

    “Áuuu!” uslyšel svůj i Paullův výkřik, a ucítil náraz. Najednou zjistil že oba leží na zemi.

    “Pročs do mě vrazil, vole?” řval na něho Paull. Brad ale nebyl s to odpovědět. Co nejrychleji vstal a podíval se směrem k lípě. Leon už tam nestál.

    „Byl tam.”

    „Cože? Kdo tam byl?”

    „Leon.”, ukázal Bred k lípě, “Leon McBarton.”

    „To není možný.”, říkal Paull a sbíral kolo ze země.

    „Dojdu se tam podívat.”, řekl Brad a pospíchal k mohutnému stromu. Paull si ťukal na čelo, ale počkal na stezce. Bradovi bylo jasné že mu Paull příliš nevěří. Chápal ho. Kdyby mu tohle ještě před měsícem někdo vyprávěl nevěřil by ani slovo. Teď to ale bylo jiné. Stal se součástí toho příběhu a chtěl odhalit všechno co bude moci. Bylo jasné že se mu Leon McBarton snaží něco sdělit.

    Přiběhl tam a to co uviděl mu vzalo dech. U stromu stála v zemi zapíchnutá cedulka s nápisem:

Tento památný strom zasadil Owen McBarton roku 1420 n.l. při příležitosti narození jeho syna Leona McBartona.

 

Doporučené z našeho blogu:

  • Ty jsi klíčem – EpilogTy jsi klíčem – Epilog Dobré odpoledne všem, je tu další den a s ním i poslední část Klíče. Bradley viděl poslední střípky příběhu, které mu chyběly. Co však bude až se probudí? A probudí se vůbec? Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 10Ty jsi klíčem – Kapitola 10 Dobré ráno, dnes se mi podařilo otevřít administraci webu dříve než v předešlé dny a tak jsem mohla vložit další kapitolu Klíče již v ranních hodinách. O co jde tentokrát? Inu, o […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 9Ty jsi klíčem – Kapitola 9 Dobré odpoledne, další kapitola Klíče se jmenuje Vidění. Že Bradley takové věci zažívá už víme. Tenokrát se jej ale pokusí vyvolat. Co všechno se dozví, už ale nechám na vašem čtení, […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 8Ty jsi klíčem – Kapitola 8 Dobré ráno, vsadím se, že mi to nikdo neuvěří, ale stalo se mi, že jsem při vydávání této krátké kapitolovky zaměnila kapitoly. Pokud vám tedy včera vydaná 7. kapitola nedávala při čtení […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.