Ty jsi klíčem – Kapitola 8

Upálení

Bradley Winston byl pozván k učitelce Flatcherové po škole, aby spolu probrali otázku jmen na něž se ptal. Paull tam s ním nešel. Raději na něj čekal v parku.

„Pojď dál, Bradley. Posaď se, chceš něco k pití?” ptala se paní učitelka, ale Brad odmítl. Připadal si zvláštně v jejím domě, kde bylo všechno čisté a pečlivě uspořádané jako ještě nikde, kde byl na návštěvě.

„Takže…” začala učitelka, když se posadila naproti němu v obýváku. „Zjistila jsem pro tebe kdo byli Bastian Lourne a Leon McBarton. Ale než ti to povím, zajímalo by mě, kde jsi se o nich skutečně dozvěděl. Víš nejsou v historii až tak známí. Owen McBarton, kdybys řekl, ano… To byl muž o němž se historie zmiňuje, ale jeho syn?”

Brad pocítil opět zježené chloupky na svém zátylku. Bylo mu jasné že učitelka není až tak hloupá.

„Mluvila jsem s tvým otcem a ten mi říkal, že od něj ta jména nemáš. Jistě pro to chápeš, že se zeptat musím…” Brad to skutečně chápal, ale zrovna nadšen tím nebyl. Věděl, že už jednou zalhal a tak bude dost těžko shánět něco věrohodného jako výmluvu.

„Víte… Jeden můj kamarád tvrdil že se mu o nich zdálo a trval na tom že museli být skuteční. No nevěřil jsem mu a nechtěla jsem aby to vypadalo jako že je blázen a tak jsem si vymyslel to s otcem. On se bál se vás jít zeptat…” Styděl se za tu lež a bál se. Růměnec, který mu vykvetl na tváři však učitelku zmátl a ta mu to skutečně uvěřila. Myslela si že se teď stydí za to jak kamaráda kryl.

„To nic. To se stává… Ačkoliv s tím tvým kamarádem bych ráda mluvila o těch jeho snech. Možná by si měl zajít k psychologovi…”

„Já mu to navrhnu…” začal Brad horlivě. Chtěl už toto téma opustit a dozvědět se to pro co vlastně původně přišel.

„Dobře.” Učitelka si ho ještě jednou změřila zkoumavým pohledem a pak začala konečně vyprávět. “Owen McBarton, se narodil roku třinácet devadesát osm našeho letopočtu a byl považován za jednoho z alchymistů. Za zločin proti církvi a kacířství byl upálen léta páně čtrnácet třicet. Owen McBarton žil zde v Bramptonu na venkovském sídle, Rawne Barton. Víš kde je to místo?” zeptala se náhle. Samozřejmě že to Brad věděl. Občas s Paullm zajeli až na ty pozemky a tak jen přikývl.

„Tak dál. Owenu McBartonovi se roku čtrnácet dvacet narodil jeho jediný syn Leon McBarton, který byl však od procesu s jeho otcem prohlášen za nezvěstného. Pokud jde o Bastiana Lourneho našla jsem o něm jediné a to že byl hlavním svědkem v případu kacířství proti Owenu McBartonovi.”

2

    „Takže on svědčil proti otci svýho kamaráda, jo?!”

„Už to tak vypadá. To by vysvětlovalo ten vzkaz na zdi. “Non saturo polliciation, amator. Excuso, prex. Nesplnil jsem slib, příteli. Odpusť prosím. Tak to bylo, ne?”

„Jo tak nějak…” odpověděl Paull. „Ale neřikals, že v té druhé vidině, kdy Bastian ryl do zdi byl už starší?”

„Jo to byl…” uvědomil si Brad.

„No tak jako… nám je dvanáct a tomu mrtvýmu, mohlo bejt podle velikosti asi jako nám, pokud nebyl liliput. Takže by to musel být Leon. Docela by to sedělo, když byl prohlášenej za nezvěstnýho.”

„To jo, ale za nezvěstnýho byl prohlášenej v deseti,” oponoval Brad.

„No dobře, tak byl na svůj věk vyšší, no,” mávl nad tím Paull rukou a pokračoval, „každopádně tam ta kostra už musela ležet, když šel Bastian vyrejvat vzkaz do zdi. Proč ho teda psal, když tam jeho kamarád ležel mrtvej? Byla v tej tvej vidině vůbec ta kostra?”

„Ne…” uvědomil si Brad.

Doporučené z našeho blogu:

  • Ty jsi klíčem – EpilogTy jsi klíčem – Epilog Dobré odpoledne všem, je tu další den a s ním i poslední část Klíče. Bradley viděl poslední střípky příběhu, které mu chyběly. Co však bude až se probudí? A probudí se vůbec? Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 10Ty jsi klíčem – Kapitola 10 Dobré ráno, dnes se mi podařilo otevřít administraci webu dříve než v předešlé dny a tak jsem mohla vložit další kapitolu Klíče již v ranních hodinách. O co jde tentokrát? Inu, o […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 9Ty jsi klíčem – Kapitola 9 Dobré odpoledne, další kapitola Klíče se jmenuje Vidění. Že Bradley takové věci zažívá už víme. Tenokrát se jej ale pokusí vyvolat. Co všechno se dozví, už ale nechám na vašem čtení, […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
  • Ty jsi klíčem – Kapitola 7Ty jsi klíčem – Kapitola 7 Dobré odpoledne, v mém zdravotním stavu nenastala žádná změna, ale je 1. září a obě mé dcery nastupují do školy. Ta starší na učiliště, ta mladší do 5. třídy základní školy. Je hrozné […] Posted in Novinky, Ty jsi klíčem
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Jackie Decker

Psaní je smysl mého života a nikomu nedovolím mi jej vzít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.