Za branami Jericha – Kapitola 11

11

Kapitán odešel zpět na můstek. Qwerty ani Anderson už tam nebyli. I vozíky s monitory byly pryč. Byl sem pryč tak dlouho, nebo je ten kluk tak rychlej?

Sedl si do kapitánského křesla a jen hleděl z průzoru ven. Z toho úhlu byla vidět tráva až ve větší vzdálenosti od lodi. A také modré nebe. Jako na Zemi.

„Kapitáne? Neruším?“ Co do hajzlu teď chce?

-„Ne, nerušíte. Co potřebujete, pane Andersone?“

„Máme tu první výsledky rozborů půdy a atmosféry.“

-„A?“ Teď začne zase hodinová okecávačka. Na to mam zrovna teď náladu ty vole.

„Předpokládám, že vás nebude zajímat přesný rozbor, takže jen shrnu, že půda je velmi podobná té na Zemi, jen v té zdejší je obsaženo více křemíku. Nic co by ale bránilo pěstování rostlin zemského typu.“ No ne, von umí bejt i věcnej.

-„A co vzduch?“

„Zdejší atmosféra je dýchatelná i pro člověka. Rozbor jen potvrdil moji hypotézu, ke které jsem došel po spatření těch tvorů venku.“ Dobře, beru zpátky.

-„Jakou hypotézu?“

„Při velikosti těch tvorů se nabízela paralela s vývojem na Zemi. Dinosauři a tvorové žijící ve stejném období mohli dorůstat takových rozměrů především proto, že v atmosféře byl mnohem vyšší obsah kyslíku, než je tomu dnes.“ Bože muj! Teď fakt nemam náladu na přednášku!

-„Takže tady je také více kyslíku?“

„Správně.“ A tohle nemoh říct hned?

-„A pro nás to znamená co?“ Už teď lituju, že sem se zeptal.

„Vlastně nic zvláštního. Dýchat se dá dokonce snáze než na Zemi. Dokonce máme štěstí, že zdejší gravitace je téměř totožná s pozemskou.

Nebýt toho rozdílu ve hvězdách, dalo by se říci, že jsme na Zemi v období zhruba na konci druhohor.“

-„Takže tady budeme potkávat taková monstra?“

„Je to poměrně pravděpodobné. A možná i větší“ No to mam radost. Doufam, že se Ray brzy sebere. Bez něj sme v prdeli.

-„Takže si můžeme sundat skafandry?“

„S tím bych popravdě byl opatrnější. Sice jsme nenašli žádný nám známý virus, ale testy stále ještě probíhají. Myslím, že bezpečnější bude počkat.“

-„Fajn… Kdy se dají ty výsledky očekávat?“

„Řekl bych zítra, ale zatím nevíme, jak dlouhý je tu den, takže řeknu raději, že za několik hodin.“

„Dobře. Ještě něco?“

-„Myslím, že jste se ptal na mojí minulost, ale k odpovědi nebyla vhodná doba. Pokud vás to stále zajímá, tak mohu poreferovat.“ Tak to mě kurva zajímá, chlape! Teď můžeš ukázat svoje okecávačský schopnosti.

Anderson došel ke kapitánovi a ukázal na sedadlo vedle něj.

„Mohu?“

Kapitán přikývl a Anderson si sedl.

„Zajímalo vás, jak někdo v mém věku může hovořit o kariéře, jako by měl za sebou mnoho zkušeností. Je to jednoduché – opravdu mám za sebou mnoho zkušeností, protože mému mozku je již jedno sto třicet dva let.“

Kapitán odvrátil pohled od průzoru ven a udiveně se zadíval na Andersona. Deláš si prdel?

„Můj mozek byl již dvakrát přesunut do jiného těla. Abych byl přesnější, paměť mého mozku. Sám jsem tuto technologii vyvinul a jako na prvním ji aplikoval. Bohužel se nesetkala s přílišným pochopením u úřadů a tak jsem zatím jediným exemplářem tohoto pokusu. Byl jsem vyloučen ze všech vědeckých spolků, ale pouze oficiálně. Neoficiálně se samozřejmě mé znalosti hodily v mnoha oborech.“

-„A proč se to někomu nelíbilo?“

„Protože přenos nemůže být proveden jen tak. Každý mozek je trošku odlišný od všech ostatních a myšlenky jednoho tvora se nedají přenést kompletně do mozku jiného tvora bez jistých úprav.“

-„Bez jakých jistých úprav?“

„Mechanických implantátů. A při druhém přenosu jich bylo třeba ještě více než při prvním. A při třetím jich opět bude potřeba o něco více. I když pochybuji, že v těchto podmínkách to bude možné.“

-„Takže Vy jste něco jako robot?“

„Velice hrubě a neodborně řečeno ano. Osobně ale raději používám slovo kyborg, což je zkratka kybernetického organismu.“ To je to samý ne?

-„A v tom je jaký rozdíl?“

„Robot je složen jen z mechanických částí, vyrobených uměle. Kybernetický organismus obsahuje biologické části. V mém případě naprostou většinu biologických částí. Tedy samozřejmě jen jednoduše řečeno. Detailnější popis by vás asi příliš nezajímal.“

-„A není to… Nebezpečné?“

„To jistě je. Ale pracoval jsem na té technologii celý svůj život. Tedy samozřejmě myslím ten původní. A když jsem se dostal dostatečně daleko, byl můj výzkum ukončen. Možná se to nezdá, ale vědci nejsou až takoví strašpytlové, jak si všichni myslí. Historie je plná takových, kteří nakonec testovali svůj výzkum sami na sobě. A samozřejmě ne vždy to byly pokusy úspěšné.“Hm. Myslel sem spíš, jestli to neni nebezpečný pro nás, Einsteine.

Kapitán se opět zadíval ven z průzoru a několik vteřin bylo ticho.

„A… V jakých oborech tedy máte znalosti?“

-„Je nutné pochopit, že hlavní úpravy mozku se týkaly především jeho paměťové části. Má paměť se díky úpravám stala víceméně fotografickou.“ A to sakra znamená co?

„Co si pod tím mám představit?“

-„Pokud si přečtu nějakou vědeckou publikaci, budu si ji pamatovat stále. Takže mám velice slušné znalosti z mnoha oborů. Samozřejmě většinou teoretické. Ostatně jsem právě získávání teoretických znalostí zasvětil svůj, řekněme druhý život.“

„A ten třetí?“

-„Ten třetí jsem chtěl strávit praktickým získáváním zkušeností. I proto jsem se přihlašoval na lety mimo Zemi.“ No, tak to teď musíš bejt nadšenej.

„Takovouto praxi jste si asi nepředstavoval, že?“

-„Musím přiznat, že mé očekávání bylo poněkud odlišné. Nicméně pokud nemáte žádné další dotazy, myslím, že jsem již odpověděl a asi bych se nyní měl společně s ostatními věnovat spíše výzkumu.“

„Ano. Díky. Můžete jít.“

Anderson odešel z můstku.

To je situace panečku. Sme na neznámý planetě, na který nás těžko někdy někdo najde a v lodi, která nemůže lítat. Okolo sou dinosauři a na lodi mam robota… Ó… Pardón… Kyborga. Pak tu mam maniaka, kterej si víc rozumí s počítačema, než s lidma. Bomba je, že i tak je to nejotevřenější člověk na palubě. Dál tu mam vojáka, kterej se pere s těma dinosaurama nožem a aktuálně má depku. Dál jednu mrtvolu v detoxu a tunu vědátorů, o kterých nic nevim. Prostě skvělý. Ještě něco se posere?

Na můstku zhasla světla.

Doporučené z našeho blogu:

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Baron Devil

Nic co by se dalo sdělit.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.