Za branami Jericha – Kapitola 35

35

I přesto, že znám Timmyho Quentina jen krátce, jsem hluboce přesvědčen, že i kdybych své poznámky zabezpečil těmi nejsložitějšími šiframi, on by si je stejně četl téměř v reálném čase. Z tohoto důvodu je nutné se vyvarovat tomu, aby poznámky mohly být vyloženy jinak, než jak byly zamýšleny a to i pro případné nevědecky založené čtenáře.

Díky Qwerty.

Zdržím se proto záznamu většiny technických dat a budu tato data raději ihned, jak k nim dojdu, konzultovat s kolegy. Je potřeba počítat s tím, že se zde může stát mnoho nehod a mnoho z nás může přijít ke smrtelnému zranění, včetně mě.

Velmi prozíravé, pane Andersone.

Tento krok zajistí, že si ihned ověřím, zda byly mé poznatky správně pochopeny a předejdu možným komplikacím, které by z jejich nepochopení mohly plynout v budoucnu.

—-

– I takto krátce po přistání mohu s naprostou jistotou říci, že bez případné pomoci zvenku jsme zde uvězněni bez možnosti odletu. Nejenže reaktor lodi je nenávratně poškozen, ale i kdybychom měli řekněme náhradní, je s naším vybavením nemožné jej vyměnit. Tento fakt znamená, že buď budeme zachráněni formou evakuace, což je krajně nepravděpodobné, nebo zde budeme muset přežít jako lovci a sběrači a to po dobu neurčitou.

– Zdejší tvorové, vzhledem k jejich velikosti, budou představovat velký problém při jakémkoliv pokusu o pěstování plodin pro naše přežití. Zatím všechny druhy, které jsme měli možnost vidět, lze charakterizovat jako masožravce.

– Nenalezeno žádné uspokojivé vysvětlení chybějící části reaktorové místnosti /v případě změny upravit/.

– Budeme si muset zvyknout na jinak dlouhé dny a noci. /doplnit přesnější data/

– Ostatní kolegové vědci nejsou, dle očekávání, z konzultací se mnou příliš nadšeni, ale na druhou stranu chtějí informace, které jim mohu poskytnout. Dostává to obě strany do zajímavé situace, kterou lze nejlépe popsat jako nucenou spolupráci.

Zatim celkem nuda, pane Andersone. Nic novýho, víme?

– Po shlédnutí záznamu, kdy Raynolds vykuchal “obřího chameleona“ je patrné, že tento tvor má velmi podobné vnitřní orgány těm, které známe ze Země. Pokud také podobně fungují, bude zde zdroj povrchové vody.

– Ve zdejší půdě je velmi vysoká koncentrace křemíku a písku. Doplněno: Po nalezení písečné planiny se zdí se zdá, že písku zde bude ještě mnohem více, než se na první pohled zdálo.

– Jediným skutečným mužem ve zbrani je Raynolds. Ale ani on nemůže donekonečna zabíjet všechny dravce nožem. Dle jeho slov velmi brzy dojde střelivo, ale jako větší a zásadnější problém vidí počet těch, kterým může dát do ruky zbraň. S tím mohu jen souhlasit.

Že by se ti dva přece jenom na něčem shodli?

– Veškeré průzkumné sondy lodi jsou vyřazeny z provozu. Vyžadují příliš velké množství energie k provozu a jejich řízení, což by značně zkrátilo náš možný pobyt v relativním bezpečí lodi. Navíc dle technika Qwertyho (přiznávám, že ta přezdívka má něco do sebe) jsou poškozeny vysílače pro jejich dálkové řízení – potvrzeno při výstupu na trup lodi. Qwerty i přesto tvrdí, že není důvod sondy zcela odepisovat a prý má v plánu jejich využití.

– Zeď, kterou průzkumná skupina nalezla, je nezvratnou známkou působení inteligentních bytostí. Otázka je, zda se ti, co zeď postavili, stále nacházejí na této planetě. Bez bližšího průzkumu je nemožné předjímat jakékoliv závěry.

– Raynolds nesouhlasí s velkou výpravou za zeď. Raději by tam šel sám a provedl průzkum oblasti. Nemyslím si, že by Raynolds měl být tím prvním, koho případné inteligentní bytosti potkají. Naštěstí i on sám uznává, že vyjednávání není jeho nejsilnější stránkou.

– Ještě před výpravou jsem mluvil s doktorkou Parkinsovou. Následující dva body jsou zaznamenány s jejím souhlasem.

a) Doktorka Parkinsová si po mém vzoru tajně vylepšila pomocí implantátů do mozku postřeh a paměť. Navíc se jí podařilo implantovat si čip stimulující buňky těla k tomu, aby se rychleji obnovovaly. Jinak řečeno pomaleji stárne. Udělala přesně to, čeho jsem se chtěl vyvarovat. Nedokáže ale říci, do jaké míry byla mechanická část jejího mozku poškozena a zda vůbec.

b) Ukázalo se, že Dana Parkinsová využila příležitosti, když pomáhala s přesunem mé paměti do nového těla a odebrala vzorek mého spermatu, kterým se úspěšně oplodnila. Mám syna a je s námi na palubě.

To si děláš prdel!

Doporučené z našeho blogu:

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Baron Devil

Nic co by se dalo sdělit.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.